Mască individuală la preț de producător - 3,5 RON(inclusivTVA) - Click AICI

În cadrul ultimei ședinței de Consiliu Local, executivul local a recompensat elevii care au obținut în acest an cele mai bune rezultate la Evaluarea Națională și la Bacalaureat.

Cei 35 de absolvenți băcăuani vor primi și o recompensă în valoare de 1000 lei/elev. La fel ca în anii anteriori, alături de elevii cu media 10 la cele două examene, au fost premiați și elevii absolvenți de licee tehnologice, care au reușit să obțină media mai mare de 9 la Bacalaureat.

Bacăul a ocupat și în acest an un loc onorant în topul județelor fiind pe locul trei în țară în ceea ce privește rata de promovabilitate la Bacalaureat.

Elevii premiați astăzi au fost:

Media 10 la Evaluarea Națională:

1. Hrincescu Ioana Alexandra – Școala Gimnazială ,,Alexandru Ioan Cuza”
2. Turcu Elena – Școala Gimnazială ,,Alexandru Ioan Cuza”
3. Costea Ioana Georgiana – Școala Gimnazială ,,Nicolae Iorga”
4. Năstac Teona Elena – Colegiul Național ,,Ferdinand I”
5. Tugulea Andreea – Colegiul Național ,,Ferdinand I”
6. Pișcu Ștefan Constantin – Colegiul Național ,,Gheorghe Vrănceanu”
7. Moisă Clementina Ioana – Colegiul Național de Artă ,,George Apostu”

Media 10 la Bacalaureat:

1. Ghebu Mălina Gabriela – Colegiul Național ,,Ferdinand I”
2. Iosub Raluca Nicoleta – Colegiul Național ,,Ferdinand I”
3. Crudu Mălina – Colegiul Național ,,Gheorghe Vrănceanu”
4. Mihai Crina Teodora – Colegiul Național ,,Gheorghe Vrănceanu”
5. Tacu Mateea Ilinca – Colegiul Național ,,Vasile Alecsandri”

Media mai mare de 9 la Bacalaureat (Licee tehnologice):

1. Dinca Andreea Mădălina – Colegiul Economic ,,Ion Ghica”
2. Bejan Andreea Mihaela – Colegiul Economic ,,Ion Ghica”
3. Racila Ștefan – Colegiul Economic ,,Ion Ghica”
4. Mortiu Andreea – Colegiul Economic ,,Ion Ghica”
5. Artene Adelin Ștefan – Colegiul Economic ,,Ion Ghica”
6. Enache Larisa Elena – Colegiul Economic ,,Ion Ghica”
7. Dochițoiu Ionela Bianca – Colegiul Economic ,,Ion Ghica”
8. Vernica Bianca – Colegiul Economic ,,Ion Ghica”
9. Radu Alexandru Ștefan – Colegiul Tehnic de Comunicații ,,N.V. Karpen”
10. Roman Iulia – Colegiul Tehnic de Comunicații ,,N.V. Karpen”
11. Langu Maria – Colegiul Tehnic de Comunicații ,,N.V. Karpen”
12. Vacapciuc Mihail – Colegiul Tehnic de Comunicații ,,N.V. Karpen”
13. Patrasc Tereza Carla – Colegiul Tehnic de Comunicații ,,N.V. Karpen”
14. Plăcintă Alexandra Georgiana – Colegiul Tehnic de Comunicații ,,N.V. Karpen”
15. Postolache Andreea – Colegiul Tehnic de Comunicații ,,N.V. Karpen”
16. Enache Elena Crina – Colegiul Tehnic de Comunicații ,,N.V. Karpen”
17. Tirgoala Dina – Colegiul ,,Dumitru Mangeron”
18. Petrea Paula – Colegiul ,,Henri Coandă”
19. Malai Anstasia – Colegiul ,,Henri Coandă”
20. Burlacu Ramona Georgiana – Colegiul ,,Henri Coandă”
21. Cobzac Natalia – Colegiul ,,Henri Coandă”
22. Negru Ana – Colegiul ,,Henri Coandă”
23. Bucur Mădălina – Colegiul ,,Henri Coandă”.

Loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here